Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
05.08.2016
Олександр Турчинов: Воєнний стан може запроваджуватись винятково в разі наявності загроз суверенітету та безпеці України

Воєнний стан може запроваджуватись винятково виходячи із масштабу загроз небезпеки для незалежності і суверенітету країни. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час прес-конференції, яка відбулась сьогодні в  Головному Ситуаційному центрі України.

«Воєнний стан не може запроваджуватись за бажанням політиків, як якась політична формула існування країни», - сказав він.

За словами О.Турчинова, в разі наявності загроз нашому суверенітету та безпеки країни в цілому, «насамперед, військових загроз, безумовно, відповідно до Конституції, має бути запроваджено воєнний стан».

Він також додав, що в разі реалізації такого сценарію або серйозного загострення на Сході України, Україна має реагувати адекватно.

«Тільки виходячи з рівня небезпеки в якомусь регіоні або в цілому в країні може ухвалюватись рішення щодо запровадження воєнного стану», - наголосив Секретар РНБО України.

Фотогалерея