Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
30.11.2016
О.Турчинов: У найближчій перспективі від призову і строкової служби не відмовлятимуться

У найближчій перспективі від призову і строкової служби Україна не відмовиться. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в ексклюзивному інтерв'ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

«Навіть якщо Збройні Сили будуть повністю укомплектовані контрактниками, ми все одно будемо готувати резервістів. Чим більше підготовлений резерв, тим вище обороноздатність країни. Створення потужного підготовленого резерву Збройних Сил - це необхідність і умова виживання країни. Це рішення чітко зафіксовано в ухваленій РНБО Стратегії національної безпеки», - сказав він.

Секретар РНБО України наголосив, що в Україні створена професійна боєздатна добровольча армія, в основі якої - професіонал-контрактник.

З іншого боку, сказав О.Турчинов, ми не можемо відмовитися від призову. «Призовники-строковики не воюють в зоні проведення Антитерористичної операції, це для нас принципово. Але в умовах постійної військової загрози нам необхідний потужний підготовлений резерв. Особливо резерв першої черги», - сказав він.

Відповідаючи на питання агентства, Секретар РНБО України висловив сподівання, що в нинішньому році мобілізація не відбудеться, зазначивши: «Якщо відбудеться загострення і нам треба буде значно наростити чисельність Збройних Сил, звичайно, ми не зможемо обійтися без мобілізації».