Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
22.02.2017
Валентин Петров: Росія здійснює комплексну інформаційну операцію з повернення України до своєї зони впливу

Плани і наміри Росії щодо України, незважаючи ні на ситуацію на Сході України, ні на зміну зовнішньополітичного контексту, абсолютно не змінились, водночас змінилась її тактика. Про це заявив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров в інтерв'ю телеканалу NewsOne.

За словами Валентина Петрова, запеклі бої в районі Авдіївки, блокада вугілля на Донбасі, розкрита Службою безпеки України схема з використання політичних сил для дестабілізації ситуації в країні, зміна зовнішньополітичного вектора, визнання Росією документів особливих районів Донецької і Луганської областей тощо - є елементами спільної ланки гібридної війни, яку веде Росія проти України. «Тому я б розглядав всі ці події як елементи єдиного задуму, і важелі впливу на цей задум - не в Україні», - зазначив він.

Керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України повідомив, що всі ці заходи Росії є єдиним елементом її стратегії, спрямованої не лише на внутрішню, а й на зовнішню аудиторію. «Росія таким чином хоче показати нашим європейським, американським партнерам та країнам-партнерам НАТО, що Україна є так званою failed state - тобто країною, з якою начебто неможна вести перемовини тощо. Це такий план з «демонізації» України і створення її образу як держави, що не відбулася», - пояснив Валентин Петров, додавши, що це типова російська тактика, описана, зокрема, в роботах російського дослідника-геополітика О.Дугіна, - це так звана організаційна зброя.

Відповідаючи на запитання журналіста, щодо заходів, які здійснює Російська Федерація щодо інформаційної безпеки для України, Валентин Петров зазначив, що головною небезпекою є інформаційна операція, яку здійснює Російська Федерація з повернення України до своєї зони впливу, а також відверта антиукраїнська пропаганда в Україні та поза її межами.

Водночас Керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України підкреслив, що Україна здійснює комплекс заходів з протидії таким операціям. «Зокрема, в нашій державі розпочала роботу платформа іноземного мовлення, а також відновлюється телерадіомовлення в зоні проведення АТО та ряд інших заходів», - зазначив Валентин Петров.