Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
05.10.2017
О. Турчинов: Прийняття законопроекту «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» створить умови для відсічі збройній агресії РФ

Прийняття законопроекту «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» створить умови для ефективного захисту національної безпеки України, відсічі збройній агресії Російської Федерації і звільнення захоплених Росією територій. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, виступаючи у Верховній Раді України.

«Запропонований законопроект має стратегічне значення для нашої країни. Він створює правові і організаційні умови для відновлення територіальної цілісності України, повної деокупації Донецької та Луганської областей. Забезпечує тверду та непохитну правову позицію України в міжнародних судових інстанціях, у переговорних процесах, блокує будь-які спроби Російської Федерації продовжити агресію, маскуючись під миротворців», - зазначив Секретар РНБО України.

«Головне, проект чітко і недвозначно визначає Російську Федерацію державою-агресором, а території окремих районів Донецької і Луганської областей - окупованими», - наголосив він.

О. Турчинов детально зупинився на основних нормах законопроекту. Зокрема пріоритетами державної політики є звільнення окупованих територій та відновлення Конституційного ладу на них; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії; зміцнення незалежності, державності, забезпечення єдності та територіальної цілісності Української держави.

«Відповідно до законопроекту схвалюється рішення Президента України про застосування з цією метою Збройних Сил України та інших військових формувань. Встановлюється, що безпосереднє керівництво всіма силами та засобами, які використовуються для забезпечення національної безпеки у Донецькій та Луганській областях, покладається на Об'єднаний оперативний штаб Збройних Сил України», - сказав він.