Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
04.07.2018
Створення нових систем озброєння - пріоритети роботи українсько- турецької комісії з ВТС

В Анкарі (Туреччина) відбулось засідання шостої Спільної українсько-турецької комісії з питань військово-технічного співробітництва.

З української сторони комісію очолює заступник міністра оборони генерал Ігор Павловський, з турецької - заступник керівника Підсекретаріату оборонної промисловості Міністерства оборони Туреччини Сердар Демірель. Також в засіданні комісії взяли участь Перший заступник Секретаря РНБО України Олег Гладковський, керівник ДК Укроборонпром Павло Букін, представники державних та приватних компаній в оборонній сфері України та Туреччини.

Під час засідання учасники проаналізували стан виконання спільних проектів у військово-технічній сфері за поточний рік. Зокрема, виконання контракту на постачання засобів зв'язку компанії «Аселсан» для потреб української армії. Сторони домовились про передачу Міністерству оборони України передових технологій та програмного забезпечення у сфері зв'язку та підписали відповідну компенсаційну (офсетну) угоду.

Крім того, під час засідання учасники обговорили реалізацію проектів у бронетанковій, космічній та авіабудівельній сферах. Серед іншого, сторони домовились про розвиток співпраці у напрямку безпілотних систем озброєння, щодо можливості створення спільного КБ із розробки нових зразків двигунів для броньовані техніки.

Представники Туреччини підтвердили зацікавленість турецької сторони в закупівлі літаків Ан-178. За результатами роботи комісії сторони підписали меморандум з постачання в Україну безпілотних авіаційних комплексів і створення спільного підприємства.

Також в рамках засідання відбулась зустріч Олега Гладковського з керівником Підсекретаріату оборонної промисловості Туреччини Деміром Ізмаїлом.