Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
31.07.2018
О. Турчинов: Пропозиція щодо проведення референдуму на окупованих територіях є черговою провокацією РФ

Пропозиція щодо проведення референдуму на окупованих територіях є черговою провокацією РФ. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у коментарі журналістам.

«Пропозиції РФ щодо референдуму на окупованій території - це провокація і нісенітниця», - сказав він.

За словами Секретаря РНБО України, будь-які політичні заходи не можна проводити, доки не відбудеться повного звільнення окупованих територій та повернення їх до конституційного поля України. «Проводити референдум на окупованих територіях Криму і Донбасу, - це все одно що читати лекцію колорадським жукам про необхідність збереження врожаю», - наголосив він.

Окрім того, відповідаючи на питання щодо безпекової ситуації на сході України, О.Турчинов повідомив, що концентрація військ на сході і на півдні України свідчить про те, «що Росія не знімає з порядку денного військову форму тиску на нашу державу, і ми повинні бути постійно готовими до відсічі будь-яких військових провокацій».

За його словами, одна з форм впливу на Україну - це спроби дестабілізувати внутрішню ситуацію в країні. «Окрім того, РФ буде намагатися впливати на результати президентських і парламентських виборів, але не можна виключати і військової агресії у випадку, коли вони побачать, що інші форми не дають результату».